Bezprzewodowy Audrey?

3Com poinformowała o przejęciu za 33 mln USD firmy Nomadic Technologies, zajmującej się sieciami bezprzewodowymi.

3Com poinformowała o przejęciu za 33 mln USD firmy Nomadic Technologies, zajmującej się sieciami bezprzewodowymi. Akwizycja jest częścią planu dostarczania przez 3Com bezprzewodowych rozwiązań użytkownikom domowym i przedstawicielom małego biznesu.

Przejęcie Nomadic Technologies ma pomóc 3Com rozwijać techniki bezprzewodowej komunikacji komputerów internetowych, drukarek i innych nie-pecetowych urządzeń, które obecnie łączy się przez Ethernet.

Firma 3Com zmuszona była opuścić segment dużych sieci, ale niepodzielnie opanowała rynek małych komputerów ręcznych. Teraz chce przebojem wejść na rynek komputerów internetowych – niewielkich urządzeń umożliwiających przeglądanie Internetu i korzystanie z poczty elektronicznej.

Niedawno 3Com zaprezentowała swój komputer internetowy Audrey, pierwsze urządzenie z serii Ergo. Na razie amerykańscy użytkownicy mogą za pomocą Audrey łączyć się z siecią, wykorzystując linie telefoniczne, lub (dopłacając kilka dolarów) nabyć urządzenia przystosowane do wpięcia w sieć Ethernet. Nabycie Nomadic Technologies umożliwi wyposażenie Audrey w łączność bezprzewodową.

Komputer internetowy Audrey zapewnia dostęp do Weba i poczty elektronicznej oraz pozwala na wprowadzanie tekstu przy użyciu wielofunkcyjnego rysika. Rysik, kiedy nie jest używany, wkłada się w odpowiednie miejsce na górze urządzenia - kiedy nadchodzi nowa poczta, rysik sygnalizuje to zielonym blaskiem. Audrey wyposażono w bezprzewodową klawiaturę i wbudowany mikrofon.

Więcej informacji pod adresem www.3com.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200