Bezprzewodowe routery Linksys serii E

Cisco wprowadza na polski rynek bezprzewodowe routery Linksys E-series (przeznaczone dla domu oraz małych biur), obsługujące standard Wireless N. Wraz z nimi debiutuje nowe oprogramowanie do zarządzania siecią Cisco Connect, które umożliwia rozbudowanie funkcji bezpieczeństwa w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników.

Routery Linksys z serii E pracują w standardzie Wireless N (802,11n), dzięki czemu mogą przesyłać dane z szybkością do 300 Mb/s. Urządzenia są wyposażone w przycisk "easy WiFi" i funkcję Wireless Protected Setup, dzięki czemu automatycznie odnajdują i łączą się z innymi węzłami sieci pracującymi w standardzie Wi-Fi.

Bezprzewodowe routery Linksys serii E

Producent dołącza do routerów nowe oprogramowanie Cisco Connect, które zarządza siecią: dodaje do niej nowe urządzenia, pozwala na zmianę sieci i hasła, ustala uprawnienia każdego z nich i zapewnia bezpieczeństwo przed atakami internetowymi. Program może również automatycznie zmieniać nazwę sieci bezprzewodowej, login i hasło do routera oraz zabezpieczać sieć za pomocą najmocniejszego szyfrowania. Nowością jest też ustawianie bezpiecznego dostępu do domowej sieci dla gości.

Zobacz również:

Użytkownicy mają do wyboru trzy modele urządzenia (Linksys E1000 Wireless-N, Linksys E2000 Advanced Wireless-N i Linksys E3000 High-Performance Wireless-N Dual-Band), które kosztują odpowiednio 199, 299 i 499 zł (z podatkiem VAT).


TOP 200