Bezprzewodowe produkty Micronet

Firma Ryand poszerzyła zakres oferowanych produktów o urządzenia Micronet do transmisji danych drogą radiową.

Firma Ryand poszerzyła zakres oferowanych produktów o urządzenia Micronet do transmisji danych drogą radiową.

Pierwsza grupa nowości to bezprzewodowe karty sieciowe ISA i PCMCIA umożliwiające podłączenie komputera klasy PC lub notebooka do sieci LAN za pomocą fal radiowych. Według zapewnień producenta jest to dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą korzystać z zasobów sieci w miejscach nie objętych okablowaniem strukturalnym. Bezprzewodowe karty sieciowe Access Point, wykorzystując pasmo 2,4-2,484 GHz, zapewniają transfer danych z prędkością do 2 Mb/s.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Od SMS i MMS do błyskawicznych wiadomości przez Internet

Kolejna nowość to urządzenia do budowy sieci LAN firmy CNet. Są to koncentratory sieciowe (huby), przełączniki (switche) oraz karty PCMCIA. Koncentratory charakteryzują się niewielkimi rozmiarami (najmniejszy 118 x 70 x 25 mm), umożliwiającymi montaż naścienny lub ustawienie urządzenia na biurku. Wersja 8-portowa posiada zewnętrzny zasilacz sieciowy, natomiast wersja 16-portowa posiada zasilacz zintegrowany. Obydwa produkty wyposażono w port BNC.

Przełączniki CNet występują w wersjach 5-, 8-, 16-, 24-, i 32-portowej. Dodatkowo mogą być wyposażone w jeden lub dwa porty światłowodowe ze złączem typu SC. Urządzenia umożliwiają także montaż w szafach 19".

Karty PCMCIA firmy CNet,to karty sieciowe 10/100Mbps oraz karty LAN/MODEM z gniazdem sieciowym zamontowanym na karcie.

Więcej informacji:

http://www.ryand.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200