Bezprzewodowe mosty 3Com

3Com wprowadza do swojej oferty bezprzewodowe mosty standardu 802.11g, które nadają się do łączenia sieci LAN znajdujących się w różnych budynkach, nie używając do tego celu okablowania miedzianego.

Bezprzewodowe mosty 3Com
Mosty mogą łączyć w jeden organizm dwie lub więcej sieci LAN, które są oddalone od siebie nawet o 16,9 km. 3Com oferuje dwa rodzaje mostów: stacjonarny (samodzielny most zewnętrzny) lub most wewnętrzny (z możliwością podłączania do niego różnych anten).

Most zewnętrzny 3Com Wireless 11g 54 Mb/s Outdoor Building-to-Building Bridge przeznaczony jest do instalowania na zewnątrz budynku w celu stworzenia bezprzewodowego połączenia z drugim, zewnętrznym lub wewnętrznym mostem w innym budynku. Urządzenie jest wyposażone we wbudowaną antenę o wysokim zysku, co pozwala podnieść wydajność redukując dystans między anteną a radiem.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Most wewnętrzny 3Com Wireless 11g 54 Mb/s Indoor Building-to-Building Bridge może być zainstalowany wewnątrz budynku, a antenę można zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz, w zależności od żądanego poziomu wydajności i bezpieczeństwa. Urządzenie to pozwala rozszerzyć sieć firmową za pomocą bezprzewodowego połączenia z mostem wewnętrznym, umieszczonym w innym budynku, znajdującym się w odległości od kilku metrów do prawie 17 km.

Cena mostu wewnętrznego 3Com Wireless 11g 54 Mb/s Indoor Building-to-Building Bridge została ustalona na 990 USD+VAT. Cena mostu zewnętrznego 3Com Wireless 11g 54 Mb/s Outdoor Building-to-Building Bridge wynosi 1599 USD+VAT. Produkty będą dostępne na rynku pod koniec września.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200