Bezprzewodowe USB zawładnie cyfrową rozrywką

Intel, firma mocno wspierająca rozwijający się standard komunikacji bezprzewodowej Wireless USB, przewiduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat zadomowi się on na dobre w instalacjach domowych centrów rozrywki multimedialnej.

Bezprzewodowa komunikacja WUSB ma trafić na rynek pecetów oraz urządzeń elektroniki użytkowej. Pierwsza generacja standardu ma zapewniać transfer na poziomie 480 Mb/s przy połączeniach na odległość 3-4 metrów. Przy komunikacji na odległość 10 m, transfer spada do ok 110 Mb/s. Transmisja ma być kodowana, a funkcje które obsługuje aktualnie dostępny interfejs USB, czyli "sleep", "listen" oraz "wake" zostaną odziedziczone przez bezprzewodowego następcę.

WUSB bazuje na technologii wielokanałowego OFDM. Bezprzewodowe połączenia na początku trafić mają do urządzeń przenośnych typu, odtwarzacze MP3, kamery cyfrowe czy aparaty fotograficzne. Przewiduje się, że w późniejszym okresie pozwolą na bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy wszystkimi elektronicznymi produktami jaki mogą występować w środowisku domowym.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200