Bezprzewodowe USB

D-Link zaprezentował zestaw UWB DUB-9240, który pozwala użytkownikom podłączać urządzenia USB do komputera drogą bezprzewodową, wykorzystując do tego celu technologię Ultra Wide Band.

Bezprzewodowe USB
Zestaw o nazwie UWB DUB-9240 Wireless USB Kit składa się z dwóch elementów: koncentratora (do którego należy podłączać urządzenia USB) i adaptera wyposażonego z złącze USB (który należy podłączyć do komputera). Koncentrator zawiera cztery porty USB, do których można podłączać np. kamery, drukarki, pamięci masowe czy skanery, które posiadają interfejs USB.

Zestaw (razem z dołączonym oprogramowaniem) kosztuje 220 USD. D-Link oferuje też oddzielnie urządzenia wchodzące w skład zestawu UWB DUB-9240 Wireless USB Kit: koncentrator DUB-2240 (który kosztuje 119 USD), oraz adapter DUB-1210 (który kosztuje tyle samo).

Zobacz również:

  • Smartfony z Androidem otrzymają ulepszoną funkcję odnajdowania

Urządzenia oparte na technologii UWB mogą transmitować dane z szybkością od 110 do 480 Mb/s na odległość do 10 metrów. Przy połączeniu o długości 2-3 metrów dane są transmitowane z szybkością 480 Mb/s, a przy połączeniu o długości 10 metrów przepustowość wynosi ok. 100 Mb/s. Dane są transmitowane w paśmie 3,1 do 10,6 GHz i możliwość wystąpienia interferencji z innymi urządzeniami bezprzewodowymi jest minimalna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200