Bezprzewodowa sieć z płyt MSI

MSI pokazało najnowsze płyty główne KT3 Ultra-ARU, które pozwalają na połączenie do 7 komputerów w bezprzewodową sieć LAN za pośrednictwem kontrolerów Bluetooth.

MSI pokazało najnowsze płyty główne KT3 Ultra-ARU, które pozwalają na połączenie do 7 komputerów w bezprzewodową sieć LAN za pośrednictwem kontrolerów Bluetooth.

KT3 bazuje na chipsecie VIA KT333 i współpracuje z procesorami AMD Athlon i Duron. Urządzenie wykorzystuje wprowadzony w procesorach Athlon XP system ochrony termicznej. Po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury (np. przy awarii coolera), system zostaje wyłączony, aby po ochłodzeniu ponownie podjąć pracę.

Najciekawszym dodatkiem jest jednak specjalny moduł Bluetooth, który występuje w wersji płyty oznaczonej jako ARU. Aby go uruchomić, należy umieścić dodatkową kartę w złączu PCI i do niej podłączyć zewnętrzną antenę. Całość działa znakomicie, o czym można było się przekonać, grając w sieci w grę Return to Castle Wolfenstein oraz oglądając prezentację, podczas której zdjęcia wykonywane aparatem cyfrowym były przesyłane bezprzewodowo do komputera, a następnie do komunikującej się także bezprzewodowo drukarki HP.

Płyta ma 3 gniazda pamięci DDR333, obsługujące do 3 GB RAM. Pozostałe złącza to: 5 PCI, zintegrowany 6-kanałowy układ dźwiękowy AC’97, 1 port AGP 4x, kontroler napędów ATA133 RAID (poziom 0 i 1) oraz aż 8 portów USB (w tym 4 USB 2.0). MSI nie zapomniała o firmowych rozwiązaniach użytkowych, takich jak D-Bracket, Live BIOS, Live Driver, PC Alert III i Fuzzy Logic 3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200