Bezprzewodowa ofensywa

NEC prezentuje drukarki atramentowe wykorzystujące technologię Bluetooth.

Firma NEC na odbywających się w Tokio targach PC Expo przedstawiła gamę nowych produktów wykorzystujących łączność bezprzewodową. W ofercie firmy wkrótce znajdą się trzy nowe modele drukarek atramentowych, umożliwiających komunikację z komputerami dzięki technologii Bluetooth. Zaprezentowane modele to Picty 960, 860 i 760. Drukarki mają kosztować odpowiednio: 440, 350 i 260 USD. Jak informuje producent, nowe modele zapewniają drukowanie w kolorze w rozdzielczości do 2400 x 1200 dpi. Uzupełnieniem oferty będzie specjalny "drukarkowy" adapter Bluetooth do pecetów oraz bezprzewodowa karta tego standardu do notebooków.

NEC ponadto zaprezentował urządzenia wykorzystujące łączność w standardzie IEEE 802.11b. Wśród nich znajdą się karty sieciowe i bezprzewodowe "stacje bazowe". Rozwiązania te są przeznaczone do budowy bezprzewodowych sieci LAN i domowych sieci lokalnych, zapewniając radiowy transfer danych z przepustowością 11 Mb/s. Producent nie podał szczegółowych danych na temat nowych urządzeń. Wiadomo jednak, iż w sprzedaży pojawią się w listopadzie.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem ID[email protected]

TOP 200