Bezpośrednie drukowanie fotografii

Mitsubishi oferuje nową serię wizyjnych drukarek termosublimacyjnych CP-700.

Mitsubishi oferuje nową serię wizyjnych drukarek termosublimacyjnych CP-700.

Mitsubishi Electric wprowadziła na polski rynek serię termosublimacyjnych drukarek CP-700, przeznaczą do bezpośredniego wydruku fotografii cyfrowych z kamer wideo, fotoaparatów cyfrowych, komputerów lub innych źródeł obrazu. Drukarki te znajdują zastosowanie w mikroskopii, medycznych technikach diagnostycznych, studiach reklamowych, fotografii profesjonalnej, a także systemach do natychmiastowego przygotowywania dokumentów, np. paszportów. Urządzenia wykorzystują specjalny papier w postaci rolek umożliwiających ciągły wydruk 100-200 fotografii.

Model CP-7000DSE jest wyposażony w interfejs SCSI-2 i zapewnia rozdzielczość 288 dpi przy 16,7 mln kolorów. Maksymalny rozmiar wydruku wynosi 102 x 178 mm. Drukarka CP-710E ma wyjścia/wejścia S-Video oraz FBAS i jest przeznaczona do bezpośredniej współpracy z kamerą wideo i monitorem - maksymalny rozmiar obrazu wynosi 130 x 96 mm. Trzeci model - CP-700E - jest oferowany jako element systemu Mitsubishi FotoSPrint, przeznaczony do natychmiastowego wykonywania profesjonalnych fotografii. W skład zestawu wchodzi drukarka, kamera wideo i monitor oraz komputer PC. System ten może być wykorzystany m.in. do archiwizacji dokumentów lub szybkiej fotografii w punktach usługowych. W zależności od wyposażenia, jego cena wynosi 9900-2 5000 DEM. Natomiast drukarka CP-700E ma kosztować w Polsce ok. 3900 DEM.

Ostatnio firma wystąpiła o dopuszczenie wydruków z drukarek wizyjnych do stosowania w oficjalnych dokumentach, takich jak paszporty, prawa jazdy itp.

Dość znaczna liczba drukarek Mitsubishi jest już wykorzystywana w Polsce, np. w automatycznych samoobsługowych kioskach fotograficznych, ale były one kupowane od pośredników z różnych krajów europejskich. Dopiero teraz firma zamierza rozpocząć bezpośrednią sprzedaż dla polskich odbiorców. Obecnie Mitsubishi nie ma planów otwarcia własnego przedstawicielstwa w naszym kraju, choć już ma koło Warszawy montownię telewizorów w ramach joint venture.

<hr>Drukarki termosublimacyjne CP-700

Producent: Mitsubishi Electric

Biuro w Polsce: Mitsubishi Electric

04-053 Warszawa

ul. Praskiego Pułku 8/8

tel. (+22) 810 96 25


TOP 200