Bezpłatny skaner Pandy

Firma Panda Software udostępniła nową wersję bezpłatnego skanera online - Panda ActiveScan 4.0. Zastosowano w niej nowy motor skanujący UltraFast, usuwanie koni trojańskich oraz intuicyjny interfejs, szczególnie wygodny dla użytkowników Windows XP.

W nowej wersji skaner został wzbogacony o zaawansowany moduł analizy heurystycznej.

Zaletą ActiveScan 4.0 jest codziennie aktualizowana baza definicji wirusów, z której korzystają wszystkie produkty z rodziny Panda Antivirus. Internauta może w każdej chwili skorzystać z narzędzia usuwającego wirusy, konie trojańskie i inne złośliwe programy. Użytkownik ma do wyboru kontrolę i leczenie całego systemu, twardych dysków, poczty elektronicznej, folderu Moje Dokumenty, dyskietki lub wybranej lokalizacji.

Panda ActiveScan 4.0 został wyposażony w nową funkcję, przeznaczoną dla użytkowników, którzy nie mają możliwości łączenia się z Internetem przez łącze stałe. Zerwanie połączenia nie powoduje konieczności rozpoczynania skanowania od początku (należy być połączonym z siecią na początku i pod koniec skanowania).

Zobacz również:

  • Tragiczna śmierć jednej z ikon branży IT
  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty

ActiveScan jest narzędziem bezpłatnym, dostępnym również dla webmasterów, którzy chcą umieścić go na swojej stronie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200