Bezpieczny zdalny dostęp do bezpiecznej sieci

Systematyczne wdrażanie innowacji cyfrowych jest niezbędnym elementem strategii rozwoju organizacji – umożliwia budowanie przewagi konkurencyjnej, tworzenie nowoczesnego środowiska pracy, obniżanie kosztów, poprawianie wydajności i lepszą odpowiedź na zmieniające się wymagania klientów. Przykłady takich działań to przenoszenie aplikacji i procesów do chmury, wdrażanie IoT czy tworzenie nowych oddziałów firmy. To także umożliwienie wszystkim pracownikom wygodnej, bezpiecznej pracy zdalnej, na dowolnym urządzeniu.

Coraz więcej użytkowników firmowej sieci pracuje zdalnie, korzysta z przenośnych urządzeń i chce mieć dostęp do zasobów przedsiębiorstwa z lokalizacji i punktów, które mogą znajdować się poza kontrolą działu IT. W większych firmach tysiące pracowników korzystają z urządzeń służbowych i prywatnych łącząc się z siecią. Zapewnienie cyberhigieny i bieżącej aktualizacji zabezpieczeń punktów końcowych to ogromne wyzwanie, które wymaga nowoczesnych i wyspecjalizowanych narzędzi.

Rozwój infrastruktury i zapewnienie zdalnego dostępu do sieci wiąże się z podniesieniem poprzeczki w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa – firma musi sobie poradzić z coraz większą powierzchnią ataku, rosnącą złożonością systemów, nowymi wymogami zgodności z przepisami, zaawansowanymi zagrożeniami. To klasyczne pytanie nie tylko działu IT czy bezpieczeństwa, ale całej organizacji – jak osiągnąć najlepsze wyniki i wykorzystać innowacyjne rozwiązania technologiczne, umożliwić zdalnym pracownikom zdalny dostęp, jednocześnie efektywnie zarządzając ryzykiem i ograniczając złożoność? Odpowiedzią może być odpowiednia platforma chroniąca przed cyberatakami, która zapewnia widoczność całego środowiska i daje narzędzia umożliwiające łatwe zarządzanie cyberbezpieczeństwem i operacjami sieciowymi.

Warto przyjrzeć się architekturze Fortinet Security Fabric, która spełnia te kryteria – oferuje kompleksowe, zintegrowane i zautomatyzowane rozwiązania. Gwarantuje zabezpieczone funkcje sieciowe, dostęp do sieci oparty o zasadę „zero trust”, ochronę chmury i mechanizmy zabezpieczające korzystające ze sztucznej inteligencji. Wpisuje się także w ekosystem rozwiązań innych producentów, które minimalizują luki w architekturze zabezpieczeń i maksymalizują zwrot z inwestycji w bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej i pobierz artykuł ekspercki.