Bezpieczny w Sieci

Pakiet ochronny do komputera, składający się z programu antywirusowego, zapory sieciowej, modułu antyspamowego i narzędzi chroniących prywatność.

Klasyczny program antywirusowy to dzisiaj zdecydowanie za mało, aby bezpiecznie korzystać z dostępu do Internetu. Wiedzą o tym producenci oprogramowania, proponując wciąż nowe rozwiązania, kompleksowo chroniące przed atakiem. Taki właśnie jest AntiVirenKit InternetSecurity firmy G DATA.

Pakiet opiera się na znanym programie antywirusowym AntiVirenKit 2004 Professional, a dodatkowo zawiera zaporę sieciową, program antyspamowy oraz moduł WebFilter, dbający o ochronę prywatności i unieszkodliwianie natrętnych reklam. Moduł antyspamowy potrafi współpracować - jak zapewnia producent - z dowolnym programem pocztowym, ma też funkcję samouczenia się: w trakcie pracy filtr rozpoznający spam ulepsza swoje działanie, opierając się na rozpoznanych wcześniej wiadomościach. Antyspam używa też klasycznych metod, w tym tzw. czarnych list.

Zobacz również:

  • Zyxel likwiduje podatności wykryte w kilku swoich produktach
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Czy możemy ufać rosyjskiej firmie Kaspersky?

Zapora sieciowa, w którą wyposażony został pakiet InternetSecurity, nie odbiega funkcjonalnością od innych popularnych aplikacji tego typu. Użytkownik może szybko wybrać jeden z pięciu schematów zabezpieczenia systemu, może też tworzyć własne reguły dla różnych aplikacji i połączeń. Ostatni składnik pakietu, WebFilter, łączy funkcje kilku programów narzędziowych, m.in. usuwa pliki tymczasowe, blokuje okna reklamowe i animacje flash.

Cena 299 zł

Informacje http://www.gdata.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200