Bezpieczny serwer urządzeń szeregowych

Firma Lantronix ma w swojej ofercie urządzenia klasy SDS (Secure Device Server; bezpieczny serwer urządzeń) noszące nazwę SecureBox SD.

Bezpieczne serwery urządzeń firmy Lantronix pozwalają dołączać dowolne urządzenia asynchroniczne wyposażone w interfejsy szeregowe RS-232, RS-422 lub RS-485 (takie jak centralki kontroli dostępu, centralki alarmowe, czujki alarmowe, sterowniki, czujniki, bramki, wagi, itp.) do sieci Ethernet. Przez Ethernet urządzenia takie mogą się więc komunikować z siecią WAN, czyli np. z Internetem. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może zarządzać zdalnie z jednego centralnego miejsca instalacjami złożonymi z tysięcy urządzeń, które mogą być zlokalizowane w dowolnym miejscu na świecie.

Bezpieczny serwer urządzeń szeregowych
Urządzenia SecureBox SDS są pierwszymi i obecnie jedynymi na świecie bezpiecznymi serwerami urządzeń szeregowych, które wspierają 128 i 256 bitowe szyfrowanie danych zgodne ze standardem AES. Serwery SecureBox SDS współpracują z oprogramowaniem Lantronix Secure Port Redirector, które szyfruje dane wymieniane z komputerami osobistymi platformy MS-Windows, co eliminuje potrzebę wprowadzania zmian do zainstalowanych już na komputerach aplikacjach.

Bezpieczne serwery SecureBox SDS są wyposażone w interfejsy sieciowe Ethernet 10Base-T/100Base-TX, posiadają własny system operacyjny, mają wbudowany serwer stron WWW i mogą wysyłać informacje o wydarzeniach (alarmy) przez pocztę elektroniczną. Wbudowany serwer stron WWW (wykorzystujący technologię HTML, aplety oraz skrypty Java), pozwala komunikować się z urządzeniem przez standardowe przeglądarki oraz wizualizować odczyty.

Firma Lantronix oferuje obecnie dwa modele serwerów SecureBox SDS:SDS1100 (1 port szeregowy DB9) i SDS2100 (2 porty szeregowe DB9).

Serwer jest wyposażony w procesor Lantronix DSTni-LX 48 MHz i pamięć RAM 256 KB. Całością zarządza firmowe oprogramowanie, które można aktualizować zdalnie przez protokół TFTP lub lokalnie przez interfejs szeregowy.

.

Więcej informacji można znaleźć na stroniehttp://www.lantronix.com . Urządzenie ma w swojej ofercie Tradex Systems, autoryzowany dystrybutor firmy Lantronix w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200