Bezpieczny pracodawca

Zakończyła się VIII edycja konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". W tym roku nagrodzono i wyróżniono aż 18 firm.

Organizowany od 1994 roku, konkurs promuje firmy starannie przestrzegające bezpiecznych warunków pracy. W tegorocznej edycji o nagrody walczyła rekordowa ilość przedsiębiorstw, aż 250. Nowością jest, iż do konkursu zakład pracy mogą zgłaszać także pracownicy, a nie tylko pracodawca. W tym roku również po raz pierwszy główny nacisk położono na dodatkowe starania pracodawców o dobre warunki pracy, a nie jedynie standardowe przestrzeganie Kodeksu pracy. Zwycięzcy zostali wyróżnieni za właściwe podejście do potrzeb pracownika,oraz m.in. organizowanie szkoleń dotyczących zasad bezpieczeństwa, czy promowanie znajomości reguł prawa pracy.

Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: oddział Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krośnie i spółka "Poszukiwania Nafty i Gazu" z Krakowa.

Zobacz również:

Współorganizatorami konkursu są: Państwowa Inspekcja Pracy, Business Centre Club, Konfederacja Pracodawców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych i Związek Rzemiosła Polskiego.