Bezpieczny pakiet TCP/IP

Nową wersję pakietu OnNet32 wyposażono w wiele zabezpieczeń.

Nową wersję pakietu OnNet32 wyposażono w wiele zabezpieczeń.

FTP Software przedstawił nową wersję zestawu aplikacji TCP/IP, który - jak twierdzi firma - jest pierwszą tego typu pełnym pakietem współpracującym z Windows 95 i Windows NT 4.0. Oprogramowanie OnNet32 oferuje także Pretty Good Privacy (PGP) - de facto standard w przesyłaniu zabezpieczonej poczty elektronicznej poprzez Internet.

OnNet32 w wersji 2.0 jest pakietem aplikacji, który umożliwia użytkownikom podłączenie stacji roboczych Windows 95 i Windows NT do intranetów i Internetu. "Nowe narzędzia służące zagwarantowaniu bezpieczeństwa w sieci powinny najlepiej sprzedawać się wśród użytkowników rządowych" - stwierdził John O'Hara, dyrektor FTP Software.

Oprócz PGP pakiet wyposażony jest także w inne zabezpieczenia. Przykładowo, IPSECurity umożliwia tworzenie prywatnych sieci między dwoma PC-tami lub PC-tem i zabezpieczeniami typu firewall. Dzięki oprogramowaniu użytkownicy mogą dokonywać własnej identyfikacji między używanym w tej chwili komputerem (np. wykorzystywanym w podróży komputerem przenośnym) a firewall'em lub innym komputerem.

Dzięki współpracy OnNet32 z oprogramowaniem typu Firewall-1 SecuRemote firmy CheckPoint Technologies można tworzyć także własne sieci wirtualne i przeprowadzać w ten sposób bezpieczne transakcje zgodnie z technologią Secure Sockets Layer, wykorzystując do tego WWW i Internet. OnNet32 jest pierwszym produktem dostarczanym wraz z PGP. Współpracuje także z WinSock w wersji 2.0, co umożliwia 32-bitowe współdziałanie z innymi aplikacjami pracującymi w tym środowisku.

Według informacji IDC, FTP Software posiadał w zeszłym roku 27,7% udziałów w światowym rynku tego typu oprogramowania. OnNet32 będzie dostępny pod koniec bieżącego kwartału.


TOP 200