Bezpieczny Windows dla armii

US Air Force (lotnictwo Stanów Zjednoczonych) ma już dość problemów związanych z systemem Windows (chodzi o bezpieczeństwo) i podjął strategiczną decyzję. Nie chodzi tu jednak o przejście na inną platformę. US Air Force podpisał z Microsoftem umowę, która przewiduje, że dostarczy on armii specjalnie skonfigurowany, bezpieczny system Windows.

Ma to być jedna z wersji systemu Windows, który będzie zawierać ekstra zabezpieczenia, dzięki którym komputery będą odporne na włamania. System będzie można instalować na pecetach oraz na serwerach i będzie mu towarzyszyć szereg aplikacji, takich jak System Management Server 2003, Office 2003 i Exchange.

Microsoft zobowiązał się dostarczać regularnie poprawki, które będą automatycznie instalowane na wszystkich komputerach z jednego centralnego punktu zarządzania. Air Force przewiduje, że zaoszczędzi w ten sposób ok. 100 mln USD.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200