Bezpieczniej także z MasterCardem

Centrum eCard zakończyło wdrożenie systemu 3DS dla kart MasterCard. Dokonywane za ich pośrednictwem transakcje internetowe staną się bezpieczniejsze.

Rozwiązanie 3D Secure umożliwia skuteczniejszą weryfikację tożsamości osoby posługującej się kartą poprzez wprowadzenie dodatkowego hasła. W procesie dokonywania płatności w internetowym sklepie klient podaje dane osobowe i numer karty weryfikowany z bazą danych organizacji Visa lub MasterCard. Następnie jest on przekierowywany do serwisu internetowego banku który wydał kartę. Tam musi podać dodatkowe hasło skojarzone z jego danymi.

Zastosowanie 3D Secure podnosi bezpieczeństwo transakcji i wymaga wdrożenia odpowiedniego oprogramowania jedynie po stronie banków i centrów autoryzacyjnych. 3DS przyniesie korzyści zwłaszcza sklepom, które często ponosiły koszt reklamacji wynikających z nieautoryzowanego użycia kart płatniczych. Polscy wystawcy kart nie kwapią się jednak z wdrożeniem rozwiązań 3DS. Jak na razie bezpieczniejsze transakcje realizują zatem klienci zagraniczni dokonujący zakupu w polskich sklepach internetowych.


TOP 200