Bezpieczne logowanie według Novella

Firma wprowadza na rynek oprogramowanie SecureLogin 2.5, usprawniające zarządzanie hasłami i umożliwiające pojedyncze logowanie do zasobów i usług sieciowych.

Novell wprowadza na rynek nowe oprogramowanie SecureLogin 2.5. Narzędzie to rozszerza możliwości systemu jednokrotnego logowania Novell Single Sign-on o funkcje zarządzania hasłami dla emulatorów terminali, aplikacji Telnet czy środowiska Citrix. Według producenta, rozwiązanie to pozwala znacząco obniżyć koszty administracji sieci. Novell powołuje się na raport firmy analitycznej Giga Group, z którego wynika, że w dużych przedsiębiorstwach blisko 30% wezwań kierowanych do działu technicznego dotyczy prośby wyzerowania hasła sieciowego.

SecureLogin 2.5 umożliwia jednokrotne logowanie się w przypadku prawie wszystkich aplikacji Windows, WWW, emulatorach terminali/mainframe, Telnet i aplikacjach Citrix. System zapewnia integrację z usługami katalogowymi (NDS 4, eDirectory 8.x), a także Modular Authentication Services (karty procesorowe, rozwiązania biometryczne). Oprogramowanie zawiera narzędzia umożliwiające administratorom śledzenie wszelkich zdarzeń rejestracyjnych oraz pomiary wydajności w zakresie czasu potrzebnego na zalogowanie się do danej aplikacji.

Zobacz również:

  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?

Novell SecureLogin 2.5 opracowano przy współpracy z amerykańską firmą Protocom. Oprogramowanie znajdzie się w dystrybucji jesienią br., a już jest dostępne dla klientów uczestniczących w programach licencyjnych Novella. W okresie promocyjnym (do 31 października br.) licencja na jednego użytkownika będzie kosztować 49 USD.

Novell poinformował również, że system NetWare 6.0 jest już dostępny w wersji beta. Klienci i partnerzy firmy będą mogli pobrać to oprogramowanie z serwisu internetowego producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200