Bezpieczne drukowanie od HP

Koncern HP zaprezentował zestaw technologii, których zadaniem jest między innymi zagwarantowanie firmom, że drukowane w nich dokumenty nie trafią w niepowołane ręce. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Secure Print Advantage.

SPA to zestaw technologii software'owych i sprzętowych, które umożliwiają m.in. automatyczne szyfrowanie dokumentów przesyłanych do drukarki (zadanie drukowania jest realizowane dopiero, gdy użytkownik poprawnie się autoryzuje). Ma to pozwolić firmom na skuteczniejszą ochronę cennych zasobów - dzięki takiemu rozwiązaniu niepowołane osoby nie będą mogły np. wydrukować i wynieść poza firmę cennych danych.

"Secure Print Advantage umożliwia naszym klientom opracowania, wdrożenie i egzekwowanie opowiedniej polityki postępowania z materiałami przeznaczonymi do wydruku" - mówi Gary Lefkowitz z HP. System SPA wyposażony został również w mechanizm wykrywania złośliwego oprogramowania wykorzystującego sieciowego drukarki do rozprzestrzeniania się (takie "szkodniki" już się pojawiały).

Nowy system HP może współpracować z dowolną drukarką wyposażoną w port sieciowy. Wykorzystano w nim szereg standardów branżowych (m.in. Lightweight Directory Access Protocol, AES, RCA oraz CCE (Common Criteria EAL 4+)). Przedstawiciele HP zapewniają, iż możliwe jest wykorzystanie w SPA najróżniejszych metod autoryzacji użytkowników - od standardowych haseł, przez systemy biometryczne, po karty chipowe.

Rynkowa premiera Secure Print Advantage zaplanowana jest na luty 2008. Cen na razie nie podano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200