Bezpieczna praca zdalna w sektorze administracji

Pandemia przekonała nas, że jednostki administracji publicznej muszą działać nieprzerwanie w każdych warunkach, także gdy konieczne jest natychmiastowe przestawienie się na pracę zdalną – muszą funkcjonować jako centrum koordynacji i zarządzania, komunikować się z obywatelami.

Zagwarantowanie ciągłości biznesowej i możliwości odzyskiwania danych po awarii jest niezbędne w instytucjach administracji publicznej. Kluczowym składnikiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy i komunikacji wszystkich pracowników w trybie pracy zdalnej. Instytucja powinna dysponować odpowiednimi zasobami, pozwalającymi na ochronę w takich okolicznościach. Fortinet ma w tym obszarze wieloletnie doświadczenie i posiada rozwiązania, które są łatwe we wdrożeniu i konfigurowaniu, umożliwiają instytucjom zapewnienie pełnego bezpieczeństwa, widoczności i kontroli, niezależnie od środowiska wdrożenia.

Nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie do skalowalnej obsługi pracy zdalnej to zapory sieciowe FortiGate z funkcją obsługi sieci VPN, opartych na protokołach SSL i IPsec, które umożliwiają pracownikom zdalnym bezpieczne połączenie z siecią danej instytucji, bez konieczności wykupienia dodatkowej licencji. Ochrona urządzeń końcowych realizowana jest przez FortiClient, a uwierzytelnianie wieloskładnikowe przez rozwiązanie FortiAuthenticator – dzięki temu instytucja może bezpiecznie obsługiwać pracowników zdalnych, nie zmniejszając tempa ich pracy.

Rozwiązania Fortinet są łatwe w użyciu i aktualizacji, pozwalają na wdrażanie urządzeń w oddziałach z minimalną konfiguracją wstępną. Pracownicy zdalni mogą korzystać z rozwiązań niewymagających instalacji klienta albo uzyskiwać dostęp do dodatkowych funkcji za pomocą klienta VPN wbudowanego w rozwiązanie zabezpieczające urządzenia końcowe.

Poznaj więcej szczegółów na temat zabezpieczeń pracy zdalnej dedykowanych dla sektora administracji publicznej!