Bezpieczna firma według VT Cyber

Na rynku zaczęła aktywnie działać nowa polska firma, która specjalizuje się w dystrybucji rozwiązań chroniących systemy IT przed cyberatakami.

Firma VT Cyber rozpoczęła swoją działalność dwa lata i w zeszłym tygodniu zorganizowała konferencję, na której zaprezentowała swoją ofertę oraz wizję rozwoju tego segmentu rynku.

Paweł Franka (pełniący w VT Cyber funkcję CEO) powiedział, że zespół wiąże szczególnie duże nadzieje z rozwiązaniami opracowanymi przez firmy izraelskie, które mają w tym obszarze bardzo duże doświadczenie. Współpracuje jednocześnie z takimi dostawcami narzędzi zapewniającymi firmom bezpieczeństwo, jak Cyberbit, Waterfall, AVI Networks, Natek Technologies czy Boldon James.

Zobacz również:

„Zarządy firm przywiązują coraz większą wagę do wymogów unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych (chodzi o rozporządzenie RODO”, wyjaśnia Paweł Franka. Dlatego tym firmom VT Cyber chce oferować rozwiązania, dzięki którym ich dane będą bezpieczne i chronione w sposób spełniający wymogi stawiane przez RODO. VT Cyber włączył również do oferty rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo tym podmiotom, których systemy IT wykorzystują technologię IoT. Chodzi tu głównie o zakłady przemysłowe. To właśnie z myślą o nich VT Cyber współpracuje z dostawcami rozwiązań chroniących systemy IT bazujące na architekturze SCADA.

Firma nie kryje, że zamierza wyjść ze swoją ofertą na rynki międzynarodowe. Jedna z technologii, którą firma jest szczególnie zainteresowana, kryje się za skrótem UEBA (User Experience Behavioral Analytics). Jest jeden z nowych trendów na rynku rozwiązań chroniących firmy przed atakami. Polega on w największym uproszczeniu na tym, że oprogramowanie monitoruje sieć i wykrywa nietypowe zachowania pracowników mogące świadczyć o tym, że chcą wykraść poufne dane.

VT Cyber ma swoją siedzibę w Warszawie i zatrudnia obecnie 17 pracowników. Zgodnie z przyjętą strategią zamierza prowadzić działalność wyłącznie poprzez sieć partnerską.


TOP 200