Bezpieczna e-bankowość

Organizacja Basel Committee przygotowała raport dotyczący ochrony i zarządzania bankowością elektroniczną w światowych instytucjach finansowych. Z raportu wynika, że niezbędne jest ponowne oszacowanie ryzyka zarządzania usługami e-banking.

Zdaniem przedstawicieli organizacji, nowe technologie wymuszają na instytucjach bankowych opracowywanie aktualnych profili ryzyka i potrzeb. Porady znajdujące się w raporcie dotyczą postępowania szefów banków, którzy powinni więcej uwagi poświęcać zagadnieniom zabezpieczenia infrastruktury informatycznej systemów, by nic nie zakłócało integralności danych o transakcjach i innych operacjach.

Ponadto, Basel Committee nalega, by banki dokładnie monitorowały i audytowały usługi firm pośrednich, które pomagają w stworzeniu i utrzymaniu systemu bankowości elektronicznej. Zwłaszcza dostęp do baz danych i aplikacji powinien być objęty ścisłą kontrolą.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Przedstawiciele instytucji bankowych nie mogą również zapominać o odpowiednio bezpiecznych systemach autoryzacji użytkownika w czasie prowadzenia transakcji online. Ważne jest także to, by użytkownik mógł zalogować się do systemu bankowego i wykonać operacje w dowolnym czasie i miejscu.

Basel Committe powstał w 1974 roku. W jego skład wchodzą przedstawiciele instytucji bankowych z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Włochy, Japonia oraz Wielka Brytania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200