Bezpieczna chmura dla sektora finansowego

IBM wprowadził właśnie pakiet rozwiązań dla banków i instytucji finansowych - IBM Cloud for Financial Services. Do tej platformy dołączył teraz również SAP.

Przedstawiona po raz pierwszy w 2019 roku platforma chmurowa IBM Cloud for Financial Services została zaprojektowana we współpracy z Bank of America. Od tamtej pory IBM zbudował środowisko chmury, które jest w stanie zaspokoić potrzeby branży usług finansowych w zakresie obciążeń i ochrony danych o znaczeniu krytycznym. IBM Cloud for Financial Services zaprojektowano z myślą o zmniejszeniu ryzyka dla instytucji finansowych, ich partnerów i firm sektora FinTech oraz szybkim wprowadzaniu innowacji dzięki wbudowanym mechanizmom kontroli, które nadzorują cały ekosystem.

Teraz firma zapowiada, że ogólna dostępność pierwszej w branży platformy chmurowej dedykowanej do sektora usług finansowych, IBM Cloud for Financial Services, zostanie teraz uzupełniona o obsługę Red Hat OpenShift i innych usług natywnych w chmurze. Branża usług finansowych, wraz z partnerami technologicznymi, może teraz budować aplikacje przy użyciu Red Hat OpenShift, migrować obciążenia maszyn wirtualnych i tworzyć profile zgodności w swoich obciążeniach roboczych, aby pomagać w obsłudze ciągłych potrzeb w zakresie zgodności.

Zobacz również:

  • IBM wprowadza watsonx.governance
  • Ocena wartości biznesowej: jak znaleźć wspólny język z osobami podejmującymi decyzje finansowe w firmie

Oprócz Bank of America firma IBM współpracuje z kilkoma globalnymi instytucjami finansowymi, takimi jak BNP Paribas, Luminor Bank, MUFG i innymi, a także z ponad 90 niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) oraz dostawcami usług typu Software as a Service (SaaS).

Do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services dołącza teraz również SAP, aby oferować klientom zróżnicowany zestaw aplikacji do wdrożenia za pośrednictwem tej platformy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200