Bezpieczeństwo może wymusić standaryzację Internetu Rzeczy

Internet Rzeczy to nowy trend w rozwoju technologii, który interesuje obecnie wiele różnych firm. W początkowym stadium rozwoju brakuje tutaj standaryzacji. Mogą pomóc w tym zakresie mogą organizacje zajmujące się bezpieczeństwem.

Obserwujemy właśnie rozwój Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT), czyli wzrost liczby urządzeń podłączonych ze sobą i komunikujących się między sobą. Jednym z wyzwań, jakie stoją przed przedsiębiorstwami produkującymi urządzenia z myślą o Internecie Rzeczy, jest standaryzacja.

Każda z branż rozwija swoje własne systemy komunikacji maszyn z maszynami w izolacji, co może w przyszłości stanowić spory problem. Urządzenia elektroniczne, które łączą się z internetem i komunikują się ze sobą, nie powinny być ograniczane przez niekompatybilne ze sobą standardy.

Zobacz również:

Wypracowanie rozwiązań kompatybilnych ze sobą pozwoliłoby zaoszczędzić sporo pieniędzy i zapewniłoby zwiększone bezpieczeństwo informacji - im więcej osób pracuje nad takimi rozwiązaniami, tym bardziej odporne na włamania mogą je uczynić.

Taką opinię wyraża Jim Zerbe, szef działu produktów IoT w firmie analitycznej Neustar. Firmy zajmujące się cyfrowym bezpieczeństwem przyznają, że dzięki standaryzacji mogłyby zająć się ubezpieczaniem urządzeń wchodzących w skład Internetu Rzeczy.

Bezpieczeństwo może wymusić standaryzację Internetu Rzeczy

Internet of Things to wiele szans i wiele wyzwań dla świata nowych technologii

Ubezpieczyciele cyfrowi mogliby wymusić na twórcach technologii zapewniających komunikację pomiędzy maszynami lepsze standardy bezpieczeństwa. Mogłoby to zadziałać analogicznie jak w przemyśle samochodowym, gdzie pojawiły się np. pasy bezpieczeństwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200