Bezpieczeństwo holistyczne

FirstSecure integruje różne pakiety do zabezpieczania sieci.

FirstSecure integruje różne pakiety do zabezpieczania sieci.

Produkt firmy IBM - pakiet Secure-Way FirstSecure - składa się z komponentów, zazwyczaj stanowiących osobne narzędzia zabezpieczające sieć: firewalla, cyfrowych certyfikatów serwerów, VPN, programów antywirusowych czy monitorów wykrywających ataki na sieć. IBM zaadaptował i połączył ze sobą produkty różnych producentów (m.in. Symantec, Dascom, Security Dynamics, Content Technologies czy Finjen). Najważniejszym elementem składowym SecureWay FirstSecure jest Security Police Director - centralny punkt dostępu do pozostałych narzędzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo chronionej sieci komputerowej. Z poziomu Security Police Director można sterować zaporą typu firewall (Boundary Protection), rozbudowaną o możliwości filtrowania przesyłanych danych np. by wykryć wirusy. Osobny moduł Intrusion Immunity służy do wykrywania faktycznych i potencjalnych zagrożeń sieci komputerowej. Wbudowana infrastruktura klucza publicznego wraz z systemem obsługi certyfikatów oraz współpracującym z nim Vault Registry jest stosowana do wielopoziomowej identyfikacji użytkowników w trybie on-line, certyfikowania serwerów i rejestracji aplikacji.

Dodatkowym składnikiem FirstSecure jest zestaw narzędzi przydatnych do tworzenia własnych aplikacji wyposażonych w możliwości zapewnienia i obsługi bezpieczeństwa sieci. Licencja na FirstSecure jest sprzedawana dla określonej liczby użytkowników. Jego cena to ok. 100 USD na jednego użytkownika. Pakiet dostępny jest na systemy operacyjne IBM AIX i MS Windows NT. Może kontrolować praktycznie wszystkie popularne platformy sprzętowo-programowe.

Możliwości FirstSecure mogą uzupełnić pakiet Tivoli (Availabilty do zapewnienia ciągłości świadczonych usług oraz Administration do zarządzania całym środowiskiem sieciowym).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200