Bezpieczeństwo a technologie IT

W najbliższą środę rozpoczyna się konferencja ''Bezpieczeństwo powszechne wyzwaniem dla technologii teleinformatycznych''.

W najbliższą środę rozpoczyna się konferencja ''Bezpieczeństwo powszechne wyzwaniem dla technologii teleinformatycznych''.

Jej organizatorem jest ComputerLand SA, a patronem medialnym Computerworld. W programie konferencji zaplanowano m.in. wystąpienia prelegentów z USA, Francji i Niemiec na temat zarządzania bezpieczeństwem w sytuacjach kryzysowych.

Prezentację pt. Znaczenia systemów teleinformatycznych w zarządzaniu sytuacją kryzysową po wybuchu fabryki chemicznej w Tuluzie poprowadzi Luise Lareng, dyrektor Europejskiego Instytutu Telemedycyny i reprezentant Francji w komitecie DG-8 w Komisji Europejskiej. O zmianach, jakie nastąpiły w amerykańskich procedurach ratowniczych po zamachach z 11 września 2001 r., opowiedzą Micheal J. Hopmeier, doradca rządu amerykańskiego, oraz Eric K. Noji z amerykańskiego Departamentu Zdrowia. Natomiast wykład na temat paneuropejskiej współpracy po tragedii w Czernobylu wygłoszą Mikola Shkarabura i Vladimir Zachmatow z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

"Celem konferencji jest pokazanie, że zagrożenia tego typu naprawdę istnieją. Ludzie, którzy z nimi walczyli, opowiedzą jak sobie z nimi radzili i jakie wnioski wyciągnięto po zakończeniu akcji ratowniczych" - mówi Jan Szoc, dyrektor Centrum Kompetencyjnego Projektów Unii Europejskiej w ComputerLand SA.

Zapewnienie bezpieczeństwa cywilnego stanowi obecnie duże wyzwanie dla służb i instytucji odpowiedzialnych za te kwestie, zarówno w Europie, jak i USA.


TOP 200