Bez rewelacji, ale za to tanio

DeskJet 400 to popularna drukarka atramentowa przeznaczona do użytku domowego.

DeskJet 400 to popularna drukarka atramentowa przeznaczona do użytku domowego.

DeskJet 400 jest obecnie najtańszą kolorową w ofercie Hewlett-Packarda. Model ten jest przeznaczony do użytku domowego - ma prostą konstrukcję, małe wymiary i oferuje niezbyt wysoką szybkość druku, która nominalnie wynosi 3 str./min (tryb draft, wydruk czarny). Drukarka zastępuje starsze modele DeskJet 600 i 600C. Nie zawiera ona w nazwie litery C określającej możliwość druku w kolorze, ale wszystkie modele Hewlett-Packarda są obecnie wyposażone w opcję druku kolorowego.

DeskJet 400 ma rozdzielczość maks. 600 x 300 dpi (druk mono) i 300 x 300 dpi (kolor). Jest ona wyposażona w jedno gniazdo na głowicę drukującą i dlatego trudno jest drukować dokumenty zawierające jednocześnie kolorową grafikę i tekst, jeśli użytkownik chce uzyskać wysoką jakość czerni. Można się zadowolić kolorem czarnym, uzyskanym przez nałożenie kolorowych, lub też oddzielić fragmenty kolorowe i czarne w dokumencie i po dopasowaniu ich położenia drukować strony dwukrotnie raz z głowicą mono, a drugi raz z kolorową.

Drukarka jest wyposażona w automatyczny podajnik mieszczący 50 arkuszy o gramaturze 60 g/m2 (papier zwykły, specjalny lub folie). Przy wykorzystaniu podajnika ręcznego można też drukować na nalepkach, kopertach, pocztówkach oraz kartonie o grubości do 200 g/m2. DeskJet 400 waży tylko 3 kg i ma małe wymiary - przy zamkniętym podajniku papieru wynoszą one tylko 348,5 x 176,9 x 163,3 mm.

Jak przystało na popularną drukarkę do użytku domowego, podłączenie urządzenia do komputera i zasilania oraz instalacja głowicy i oprogramowania wymaga od użytkownika jedynie zastosowania się do kilku wskazówek podanych w instrukcji. Operacje te zajmują kilka minut. Sterownik drukarki oferuje możliwość zmiany jedynie podstawowych parametrów urządzenia i nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnej znajomości techniki drukowania. Dla kogoś, kto chciałby mieć dużą kontrolę nad odwzorowaniem kolorowych obrazów na wydruku, jest to ograniczenie, ale DeskJet 400 nie jest przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych. Zastosowana przez HP technologia ColorSmart, automatycznie optymalizująca postać wydruków, działa dobrze i przeciętny użytkownik nie ma potrzeby zmiany parametrów odwzorowania kolorów.

Trwałość mechanizmów drukarki jest przez producenta określana na 25 tys. stron przy wydruku 5 tys. stron rocznie. Jeśli ktoś chce wykorzystać ten tani model w biurze, to oprócz stosunkowo niskiej szybkości druku powinien wziąć pod uwagę, że DeskJet 400 jest przeznaczony do drukowania średnio tylko ok. 20 stron/dzień.


TOP 200