Bez przełomu

Communicator 4.5, najnowsza wersja sztandarowego produktu firmy Netscape, w pełni obsługuje protokoły IMAP4 i LDAP.

Communicator 4.5, najnowsza wersja sztandarowego produktu firmy Netscape, w pełni obsługuje protokoły IMAP4 i LDAP.

Netscape rozbudował pakiet kliencki Communicator, dodając wiele nowych opcji. Jednak tylko kilka z nich może skłonić użytkownika do zainstalowania tej wersji. Przede wszystkim jest to obsługa protokołu IMAP4. Jeśli oferuje ją serwer pocztowy, użytkownik może wybierać, które listy elektroniczne ze swojej skrzynki będzie ściągał w danej sesji (poza tym IMAP oferuje śledzenie stanu przesyłki czy dzielenie folderów pocztowych). Obsługa protokołu LDAP jest nieznacznie lepsza niż w Microsoft Outlook 98 (można korzystać z kilku różnych książek telefonicznych i sprawniej wybierać poszczególnych użytkowników z bazy).

Rozbudowano też opcję, znaną już z wersji 4.06, pozwalającą na szybsze poruszanie się po serwisach WWW, tzw. smart browsing. Przycisk "Co się kojarzy" (What's related) przywołuje listę serwisów WWW o podobnej tematyce, jak oglądany. Można też docierać do popularnych serwisów poprzez wpisywanie słów kluczowych (np. tytułu szukanej gazety - niestety opcja ta nie jest zlokalizowana, podobnie jak pakiet). Istnieje również możliwość korzystania z innej bazy Netscape, pozwalającej na określanie typów serwisów, tak aby odfiltrować "niewłaściwą zawartość". Z innych usprawnień Communicatora 4.5 warto odnotować lepszą obsługę Javy i skryptów JavaScript.

Communicator może współpracować z komputerem naręcznym PalmPilot (3Com).

<hr size=1 noshade>Netscape Communicator 4.5

Netscape Communications Corporation

Cena: produkt dostępny za darmo

Obsługiwane platformy: Windows 95, 98, NT, Macintosh i Unix

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200