Beyond.pl i Pure Storage będą wspólnie oferować usługi DRaS

Obie firmy nawiązały partnerstwo w ramach którego będą oferować klientom usługi w obszarze DRaS (Disaster Recovery as a Service). Beyond.pl jest dostawcą usług chmurowych, a Pure Storage produkuje systemy pamięci masowej typu all-flash, czyli bazujące na układach scalonych NAND/flash.

Storage

Jak nietrudno się domyśleć, usługi będą bazować na urządzeniach produkowanych przez firmę Pure Storage oraz na infrastrukturze centrum danych Beyond.pl. Beyond.pl jest operatorem centrum danych posiadającego niezależny certyfikat Rated 4 wg. międzynarodowych standardów ANSI/TIA-942.

Oznacza to, że ewentualne przerwy w świadczeniu usług nie przekroczą łącznie 26 minut w skali roku. Dla porównania, przy poziomie Rated 3, mowa o niemal 4-krotnym zwiększeniu niedostępności (1 godzina i 36 minut). Z kolei statystyczna dostępność rozwiązań Pure Storage to co najmniej 99,999999%.

Zobacz również:

Wspólna oferta obu firm obejmuje takie usługi, jak Backupu, Rapid Restore oraz Disaster Recovery, wszystkie świadczone w modelu as a Service. Model ten wyróżnia się tym iż w przypadku awarii systemu firma nie traci danych i może dalej funkcjonować. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi synchronicznej replikacji (RPO).


TOP 200