BenQ Mobile bankrutem

BenQ nie mogła już dłużej topić pieniędzy w BenQ Mobile Germany - firmie powstałej po przejęciu działu komórkowego Siemensa. Korporacja zapowiedziała, że kończy finansowanie niemieckiej spółki.

Jak poinformował 28 września zarząd BenQ Mobile GmbH, spółka będzie musiała złożyć wniosek o upadłość. Prace może stracić ok. 3 tys. jej pracowników. Władze BenQ podkreślają, że bankructwo BenQ Mobile Germany w żadnym wypadku nie oznacza wycofywania się koncernu z rynku komórkowego. Produkcją i rozwojem telefonów zajmą się azjatyckie ośrodki BenQ. Z wstępnych informacji wynika, że marka aparatów BenQ-Siemens zostanie zachowana.

Korporacja BenQ mimo pokaźnych nakładów finansowych nie zdołała wyprowadzić przejętej od Siemensa spółki na prostą. Sytuacja producenta telefonów komórkowych stawała się coraz trudniejsza. W lipcu br. firma poinformowała o kolejnych cięciach - m.in.10% redukcji zatrudnienia. Poprawę sytuacji miał przynieść "gwiazdkowy" IV kw. br. Koncern BenQ uznał jednak, że perspektywy BenQ Mobile są mało obiecujące.

Czytaj także:

BenQ Mobile zwalnia

Komórki BenQ-Siemens w przyszłym roku

Siła marki

BenQ kupuje komórki Siemensa