Belden kupuje Trapeze Networks

Belden, znany producent okablowania i osprzętu sieciowego, ogłosił, że przejmuje za kwotę 133 mln USD w gotówce kalifornijską firmę Trapeze Networks, specjalizującą się w produkcji sieci bezprzewodowych.

Tym samym firma Belden, oferująca do tej pory głównie kable miedziane i światłowody używane do budowania sieci LAN (w portfolio firmy znajduje się ok. 3000 specjalistycznych przewodów i kabli elektronicznych, m.in. kabli wieloprzewodowych, skręcanych parami, koncentrycznych i światłowodowych) oraz systemy okablowania strukturalnego IBDN, stanie się teraz również jednym z liczących się dostawców rozwiązań WLAN.

O planach przejęcia przez Belden firmy Trapeze mówiło się już od kilku tygodni. Firma Trapeze Networks była jedną z pierwszych, która wprowadziła do swojej oferty przełączniki WLAN oraz opracowała koncepcję tzw. odchudzonych punktów dostępowych współpracujących z takimi przełącznikami. Odchudzone punkty dostępowe zawierają tylko układy radiowe (nadajnik/odbiornik), a prawie wszystkie funkcjonalności używane do zarządzania całym środowiskiem WLAN są obsługiwane przez bezprzewodowe przełączniki.

Trapeze jest firmą prywatną, której przychody zamknęły się w 2007 r. kwotą 56 mln USD. Firma dostarczała swoje bezprzewodowe rozwiązania (w ramach umów OEM) tak znanym dostawcom sprzętu sieciowego, jak 3Com, Enterasys i Nortel.

O rozwiązaniach firmy Trapeze pisaliśmy ostatni raz w marcu br. (patrz tutaj), przy okazji wprowadzenia na rynek jej urządzenia RingMaster-200 (które może zarządzać punktami dostępowymi oraz bezprzewodowymi przełącznikami).


TOP 200