Będzie kolejny operator komórkowy?

Jedna z rezerwacji na częstotliwości 1800 MHz, której nie odebrał CenterNet, przypadnie prawdopodobnie spółce Tolpis, która w przetargu na pasmo komórkowe z tego zakresu złożyła trzecią z najwyżej ocenionych ofert (101,96 mln zł).

Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel zapowiedziały, iż złożą odwołanie od wyników przetargu na częstotliwości 1800 MHz.

Tolpis jak informują jej przedstawiciele "została powołana do realizacji inwestycji budowy w Polsce sieci GSM 1800". Tolpis to konsorcjum w którym główne skrzypce gra włoski operator Eutelia, wspierany przez partnerów finansowych i warszawską spółkę doradztwa finansowego AV Inwestor SA.

"Strategia działania spółki Tolpis w zakresie świadczenia usług telefonii komórkowej obejmuje: świadczenie usług użytkownikom końcowym pod własną marką, świadczenie usług dostępu do własnej sieci ruchomej operatorom sieci wirtualnych MVNO i MVNE, współpracę z innymi operatorami sieci komórkowych w Polsce poprzez roaming krajowy w zakresie zwiększania zasięgu i pojemności sieci" - czytamy w oświadczeniu zarządu spółki.

Tolpis sp. z o.o. zapowiedziała jednocześnie zmianę nazwy na Mobyland.

Czytaj także

- CenterNet zarezerwuje tylko część pasma jakie wygrał w przetargu

- Jest nowy operator komórkowy: CenterNET bierze częstotliwości 1800 MHz

Aktualizacja: 11 października 2007 15:28

Oświadczenie Telekomunikacji Kolejowej:

"W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi udziału Telekomunikacji Kolejowej Sp. z o.o. w konsorcjum Tolpis, które złożyło ofertę na udział w przetargu na rezerwację częstotliwości GSM 1800 ogłoszonego przez UKE, Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. oświadcza jak następuje:

Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. nie jest uczestnikiem konsorcjum Tolpis i nie ubiega się o częstotliwości GSM 1800. Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. jest właścicielem nowoczesnej sieci szkieletowej w Polsce i gotowa jest do współpracy w zakresie udostępniania transmisji danych dla wszystkich uczestników rynku telekomunikacyjnego, w tym operatorów telefonii komórkowej."

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200