Będą dwa nowe certyfikaty Windows Server

Microsoft poinformował w tym tygodniu na firmowej, wirtualnej konferencji Windows Server Summit (poświęconej oprogramowaniu Windows Server 2022) o planach dotyczących uruchomienia nowych certyfikatów potwierdzających znajomość tego narzędzia.

Fot. Microsoft

Korporacja jest zdania, że Windows Server 2022 będzie tak naprawdę pierwszą wersją tego oprogramowania, która zasługuje na miano rozwiązania w pełni hybrydowego. Dlatego uznała, że pora uruchomić nowe certyfikaty, które będą przyznawane osobom noszącym tytuł Windows Server Hybrid Administrator.

Microsoft tworzy dwa tytuły tego typu: AZ-800 i AZ-801. Pełna nazwa pierwszego z ich to Administering Windows Server Hybrid Core Infrastructure, a drugiego Configuring Windows Server Hybrid Advanced Services.

Zobacz również:

  • Microsoft pokazał kontrowersyjne narzędzie zdolne tworzyć animowane przekazy deepfake
  • Huawei nadal numerem jeden w rozwoju sieci 5G

Certyfikaty obejmą znajomość takich technologii, jak tożsamości użytkowników, zarządzanie pamięciami masowymi, zarządzanie sieciami, zarządzanie bezpieczeństwem, migracja oprogramowania, zagadnienia wysokiej dostępności, odtwarzanie systemu po awarii czy monitorowanie pracy systemu i rozwiązywanie problemów. Microsoft będzie kładł szczególny nacisk przy przyznawaniu takich certyfikatów na hybrydowe technologie, jak również na usługi Azure.

Proces przyznawania certyfikatów Windows Server Hybrid Administrator ruszy w grudniu tego roku, a zainteresowane tym tematem osoby mogą się zacząć przygotowywać do egzaminu już teraz, wchodząc na tę witrynę, która zawiera szczegółowe informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200