Będą dwa nowe certyfikaty Windows Server

Microsoft poinformował w tym tygodniu na firmowej, wirtualnej konferencji Windows Server Summit (poświęconej oprogramowaniu Windows Server 2022) o planach dotyczących uruchomienia nowych certyfikatów potwierdzających znajomość tego narzędzia.

Fot. Microsoft

Korporacja jest zdania, że Windows Server 2022 będzie tak naprawdę pierwszą wersją tego oprogramowania, która zasługuje na miano rozwiązania w pełni hybrydowego. Dlatego uznała, że pora uruchomić nowe certyfikaty, które będą przyznawane osobom noszącym tytuł Windows Server Hybrid Administrator.

Microsoft tworzy dwa tytuły tego typu: AZ-800 i AZ-801. Pełna nazwa pierwszego z ich to Administering Windows Server Hybrid Core Infrastructure, a drugiego Configuring Windows Server Hybrid Advanced Services.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

Certyfikaty obejmą znajomość takich technologii, jak tożsamości użytkowników, zarządzanie pamięciami masowymi, zarządzanie sieciami, zarządzanie bezpieczeństwem, migracja oprogramowania, zagadnienia wysokiej dostępności, odtwarzanie systemu po awarii czy monitorowanie pracy systemu i rozwiązywanie problemów. Microsoft będzie kładł szczególny nacisk przy przyznawaniu takich certyfikatów na hybrydowe technologie, jak również na usługi Azure.

Proces przyznawania certyfikatów Windows Server Hybrid Administrator ruszy w grudniu tego roku, a zainteresowane tym tematem osoby mogą się zacząć przygotowywać do egzaminu już teraz, wchodząc na tę witrynę, która zawiera szczegółowe informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200