Bazy pod ostrzałem

Rośnie liczba włamań do baz danych. Według ankiety Evans Data jedna piąta firm doświadczyła takiego wydarzenia na przestrzeni minionego roku - jeszcze pół roku temu odsetek takich odpowiedzi sięgał 12%.

Jedna piąta ankietowanych w badaniu Evans Data potwierdziła, że w ciągu minionego roku w ich firmie doszło do włamania do bazy danych. To znaczący wzrost - w porównaniu z danymi sprzed półrocza, kiedy to o bezpośrednich włamaniach do baz informowało 12% ankietowanych. Około 68% z 756 ankietowanych obecnie kierowników ds. rozwoju zaprzeczyło, aby takie wydarzenie miało miejsce w ich firmie, a 12% - nie wiedziało lub nie chciało odpowiedzieć. Najwyższy odsetek włamań do firmowych baz danych odnotowali ankietowani menedżerowie w firmach z sektora usług specjalistycznych - 37%; nieco tylko niższy odsetek był w przypadku firm i organizacji edukacyjnych - 33%.

Jak podkreślają analitycy Evans Data, włamania do baz są bardziej - zwłaszcza w dłuższej perspektywie - niebezpieczne w skutkach niż włamania do systemu, zhakowania strony czy przedostania się wirusa poprzez firewall do PC jednego z użytkowników. Narażone są bowiem informacje o klientach, powierzone przez nich firmie.

Zobacz również:

  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200