Bazy obok siebie

Producenci baz danych promowali swoje technologie w rozwiązaniach współpracujących z nimi polskich firm programistycznych.

Producenci baz danych promowali swoje technologie w rozwiązaniach współpracujących z nimi polskich firm programistycznych.

Informix i Sybase, należące do światowej czołówki producentów baz danych, zorganizowały stoiska wspólnie z firmami, które na bazie ich technologii tworzą gotowe systemy informatyczne.

"Klienci nie szukają bazy danych, lecz konkretnego rozwiązania, czy będzie to system finansowo-księgowy, czy też oprogramowanie do obsługi apteki" - mówi Konrad Makomaski, prezes zarządu Informix Software. Na Komputer Expo '99 wystawiali się, zdaniem Konrada Makomaskiego, najbardziej aktywni polscy partnerzy Informixa (z wyjątkiem Prokomu, który nie brał udziału w tej wystawie).

Przedstawiciele polskich firm informatycznych twierdzą, że występowanie na targach wraz z amerykańskim partnerem jest dla nich najłatwiejszym i najtańszym sposobem dotarcia do klienta. Wśród firm związanych z Informixem znalazł się Komtech. Radomska firma prezentowała na swojej części stoiska systemy wspomagania zarządzania MIS (Analiza 2001) oraz Jobshop - oprogramowanie do sterowania produkcją. "Sprzedajemy głównie oprogramowanie Magic. Dzięki prezentacji naszych systemów na stoisku Informixa znacznie większa liczba potencjalnych klientów może do nas dotrzeć" - mówi Piotr Warmiak, dyrektor ds. sprzedaży oprogramowania Komtechu.

Wśród ofert prezentowanych przez innych partnerów Informixa i Sybase znalazły się m.in. system Gryf Bank do obsługi działalności banku (firmy Heuthes), system wspomagania zarządzania klasy ERP Tetra CS/3 (Consortia), System Obsługi Przedsiębiorstw SOP (Altar), aplikacja Maestro do obsługi biura maklerskiego (PolSoft), oprogramowanie EuroApteka do obsługi apteki (EuroSoft) oraz system finansowo-księgowy Polka (ODL).

Grand Prix Komputer Expo '99 zdobyły

Kategoria sprzęt i osprzęt teleinformatyczny

czteroprocesorowy serwer plików TCH Server-SC (TCH Systems Sp. z o.o.)

sieciowa drukarka laserowa Xerox Docu Print N32 (Softex Data SA)

Kategoria oprogramowanie systemowe i narzędziowe

nie wyróżniono żadnego produktu

Kategoria multimedia, oprogramowanie edukacyjne i rozrywkowe

system montażu nieliniowego Panasonic DVC Pro (Panasonic Polska Sp. z o.o.)

Kategoria programy, systemy i rozwiązania teleinformatyczne

NetBank Web (Softbank SA)