Bateria krytycznych poprawek Windows

Pierwszy wtorek grudnia został już ochrzczony przez SANS "czarnym wtorkiem". To ze względu na porcję ponad piętnastu poważnych poprawek do Windows, które dziś udostępnia użytkownikom Microsoft.

W grudniowej paczce poprawek udostępnionej dzisiaj przez Microsoft w Windows Update oraz jako pojedyncze poprawki można znaleźć ponad piętnaście poprawek do systemu oraz aplikacji. Wszystkie mają status "ważny" lub "krytyczny" i łatają dziury pozwalające na zdalne przejęcie kontroli nad systemem.

Opublikowane zostały m.in. poprawki do krytycznych błędów w Internet Explorerze, Windows Media, Microsoft Office, Microsoft Exchange oraz kilku dziur w samym systemie Windows. Część z nich jest już jawna, a co najmniej jedna jest według Microsoftu aktywnie wykorzystywana do przejmowania kontroli nad systemami użytkowników.

Zobacz również:

  • Windows 11 otrzyma kompatybilność z widżetami firm trzecich
  • Oprogramowanie szpiegujące na Androida korzysta z luk zero-day
  • Ważne poprawki dla Windows

Przejrzyście rozpisaną listę poprawek można znaleźć na stronie SANS (December 2010 Microsoft Black Tuesday Summary). Same poprawki dostępne są w grudniowym biuletynie Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200