Barracuda zastępuje duże załączniki odnośnikami do wirtualnego dysku

Firma Barracuda udostępniła Barracuda Spam & Virus Firewall - zintegrowane rozwiązanie, które chroni serwer poczty elektronicznej przed różnego rodzaju zagrożeniami (spamy, wirusy, spoofing, phishing i ataki typu spyware). Charakterystyczną cechą oprogramowania jest to, że odciąża ono firmową pocztę, wykorzystując do przesyłania dużych załączników wirtualny dysk Copy.com. Aktualizacja daje również możliwość podglądu wiadomości szyfrowanych i pozwala na archiwizację całego ruchu pocztowego przechodzącego przez zaporę.

Zamiast określać maksymalny rozmiar wiadomości wychodzącej, firmware Barracuda Spam & Virus Firewall daje możliwość zamiany załącznika w odnośnik do wirtualnego dysku Copy.com. W ten sposób unika się transferu dużych plików (czy ewentualne problemy z dostarczeniem wiadomości mailowych), które z uwagi na rozmiar są odrzucane przez serwer odbiorcy. W Barracuda Spam & Virus Firewall można zdefiniować maksymalny rozmiar załącznika dołączanego do wiadomości e-mail. Po przekroczeniu określonego limitu docelowy plik trafia do chmury Copy.com i w efekcie załącznik jest zastępowany linkiem wklejanym w treści wiadomości.

Barracuda Spam & Virus Firewall z nowym firmwarem umożliwia korzystanie z narzędzia Message Log, dzięki któremu możliwy jest podgląd wszystkich szyfrowanych wiadomości, przetwarzanych przez urządzenie. Administrator ma także dostęp do większej liczby raportów dotyczących szyfrowanej korespondencji oraz aktualnie stosowanych polityk szyfrowania. To samo narzędzie pozwala również lepiej chronić prywatność użytkowników firmowej poczty, narzucając innym administratorom konieczność powtórnej autoryzacji przy logowaniu do Message Log.

Zobacz również:

Nowy firmware daje również możliwość integracji Barracuda Spam & Virus Firewall z urządzeniem Barracuda Message Archiver. Zestawienie obu rozwiązań pozwala archiwizować całą korespondencję - również szyfrowaną - między wszystkimi domenami i użytkownikami przepuszczanymi przez filtry Barracuda Spam & Virus Firewall.


TOP 200