Barracuda wprowadza do chmurowych zapór nowe funkcje

Firma Barracuda poinformowała dziś o rozszerzonych funkcjach obsługi chmury publicznej w rozwiązaniach Barracuda Web Application Firewall i Barracuda NextGen Firewall.

Zaktualizowane zapory Cloud Generation Firewall umożliwiają rozliczenia w modelu podobnym do opłat za media i zapewniają użytkownikom zautomatyzowaną kontrolę bezpieczeństwa.

Barracuda projektuje zapory Cloud Generation Firewall tak, aby można je stosować zarówno w środowiskach czysto chmurowych, jak i hybrydowych. Rozwiązania te oferują funkcje specyficzne dla chmury, takie jak rozliczenia na podstawie zmierzonego zużycia, wsparcie interfejsów API dla zespołów DevSecOps, łączność między wszystkimi węzłami oraz skalowalność.

Zobacz również:

  • Styczeń 2023 roku był miesiącem ważnych aktualizacji
  • Nowy OS zarządzający zaporami firmy Palo Alto wzmacnia bezpieczeństwo systemów IT
  • Barracuda do sprzedaży za 4 mld USD

Przeprowadzony w tym roku, sponsorowany przez firmę Barracuda sondaż ujawnił, że w ponad 40% organizacji respondentów część infrastruktury działa w chmurze publicznej. Jako czynniki skłaniające ich do przejścia na chmurę, respondenci wskazywali: łatwą integrację z tradycyjnymi technologiami (61%), ścisłą ochronę aplikacji (54%) oraz ścisłą ochronę dostępu do aplikacji w chmurze publicznej (48%).

Barracuda wymienia dwie najważniejsze, nowe możliwości zapór Cloud Generation Firewall. Pierwsza to możliwość naliczania opłat w zależności od użytkowania poprzez AWS Marketplace Metering Service Billing (rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall będzie teraz dostępne w AWS Marketplace jako usługa rozliczana w zależności od użytkowania, podobnie jak rozwiązanie Barracuda Web Application Firewall, które udostępniono w tym samym modelu w zeszłym roku).

A druga to DevSecOps z Puppet. Platformę REST API można wtedy wykorzystać do automatyzowania konfiguracji rozwiązania Barracuda Web Application Firewall, które teraz obejmuje integrację z Puppet wewnątrz AWS. Puppet utrzymuje pożądany stan zapory sieciowej Barracuda Web Application Firewall, automatycznie usuwa nieautoryzowane zmiany i umożliwia zespołom bezpieczeństwa szybką identyfikację i usuwanie znanych słabych punktów.

Barracuda będzie prezentować nowe zapory Cloud Generation Firewall w dniach od 27 listopada do 1 grudnia w Las Vegas podczas konferencji AWS re:Invent.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200