Barracuda Networks ma nowego dystrybutora w Polsce

Firma Connect Distribution została lokalnym dystrybutorem amerykańskiego producenta rozwiązań bezpieczeństwa.

„Podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą Barracuda Networks to dla nas istotny krok naprzód w kierunku budowy kompletnej oferty z zakresu bezpieczeństwa” – skomentował Sławomir Karpiński, prezes zarządu Connect Distribution, w wydanym przez firmę komunikacie. „Szczególnie istotnym elementem jest tutaj wiodąca pozycja tego producenta w dziedzinie ochrony poczty i bezpieczeństwa w chmurze, ponieważ z tymi obszarami wiążemy największe nadzieje, jeśli chodzi o rozwój rynku w Polsce.”

„Nasi resellerzy i partnerzy handlowi muszą mieć możliwość korzystania z silnego wsparcia ze strony dystrybutora z wartością dodaną – jak Connect Distribution, która jest jedną z najstarszych tego typu firm w Polsce. Pozwoli to im jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby coraz bardziej wymagających klientów i sięgać po kontrakty, które nie były dla nich dostępne w dotychczasowym modelu dystrybucji” – powiedział Tomasz Rot, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w Barracuda Networks.

Barracuda Networks jest spółką o amerykańskim rodowodzie, działającą od 2003 r. i wyspecjalizowaną w technologiach ochronnych. Oferuje m.in. narzędzia do ochrony poczty email, systemy zabezpieczające aplikacje internetowe i infrastrukturę chmury publicznej, produkty do zabezpieczania sieci (w tym sprzętowe zapory sieciowe następnej generacji i firewalle chmurowe) oraz rozwiązania do backupu lokalnego i w chmurze publicznej z wykorzystaniem jednolitego systemu zarządzania.

Connect Distribution to działający od 1998 r. dystrybutor rozwiązań IT z wartością dodaną (VAD). Dostarcza sprzęt i oprogramowanie uzupełnione wsparciem merytorycznym i technicznym na rynek polki i wschodnioeuropejski.

Umowa między Barracuda Networks a Connect Distribution obowiązuje od września 2020 r. To kolejny – po utworzeniu polskiego zespołu firmy w 2017 r. – krok do wzmocnienia pozycji Barracudy w Polsce. Firma zapewnia równocześnie, że wszyscy dotychczasowi resellerzy zachowają dotychczasowy status.


TOP 200