BarraCuda ST5000 – 2,5 calowy HD o rekordowej pojemności 5 TB.

Seagate zapowiedział dwa nowe dyski twarde klasy konsumenckiej należące do linii BarraCuda. Jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest obecnie najpojemniejszym na rynku dyskiem twardym o wielkości 2,5 cala.

To dysk noszący nazwę BarraCuda ST5000, na którym można przechowywać 5 TB danych. Do tej pory na najpojemniejszym dysku twardym o tej wielkości można było zapisać 4 TB danych. Dysk będzie kosztować ok. 85 USD. Seagate informuje, że instaluje w dysku talerze mające pojemność 1 TB, które pokazał pierwszy raz na początku tego roku na targach CES. Ten sam dysk jest też dostępny w wersjach o pojemności 4 TB i 3 TB.

Talerze wszystkich nowych dysków tej linii obracają się z szybkością 5400 obrotów na minutę, towarzyszy im bufor na dane o pojemności 128 MB, mają wysokość 15 milimetrów i są objęte dwuletnią gwarancją. Podczas pracy pobierają moc o wielkości 2,1 wata, a będąc w stanie uśpienia dwa razy mniej.

Zobacz również:

  • Powstały dyski twarde, których przepustowość dorównuje dyskom SSD
  • Te notebooki mogą ulec awarii po odtworzeniu na nich jednej ze znanych piosenek
  • Dyski twarde 1 TB potanieją. Ceny zaskoczą w 2023

Drugi nowy dysk nosi nazwę BarraCuda ST2000LM015 i ma wysokość 7 mm. Jego pojemność to 2 TB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200