Bardzo dobry kwartał dla SAP AG

Niemiecki producent uzyskał przychód 1,5 mld euro. Dzięki znaczącemu wzrostowi sprzedaży na rynku europejskim i amerykańskim, zysk firmy w stosunku do I kw. 2000r zwiększył się dwukrotnie.

Pierwszy kwartał finansowy był bardzo korzystny dla SAP AG. W tym okresie obroty firmy zwiększyły się o 29% w stosunku do I kw. ub.r. i osiągnęły poziom 1,5 mld euro. Zysk netto SAP wzrósł natomiast dwukrotnie do 117 mln euro.

Obroty SAP w tzw. regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wzrosły o ponad 30%, osiągając poziom 796 mln euro. Sprzedaż produktów w obu Amerykach przyniosła firmie 550 mln euro, co oznacza 26-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2000 (436 mln). Przychód ze sprzedaży w Azji wyniósł 178 mln euro, co również oznacza 28-proc. wzrost.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Strategia SAP obecnie ukierunkowana na rozwiązania e-biznes. Wyrazem tego jest m.in. powołanie nowej spółki SAP Portals, która zajmuje się budową kompleksowych portali korporacyjnych i oprogramowania do analiz biznesowych. W ramy nowej firmy będzie działać przejęta przez niemieckiego producenta spółka TopTier Software. Pierwszym przedsięwzięciem SAP Portals ma być stworzenie portalu biznesowego wspólnie firmą z Yahoo!

Zarząd SAP spodziewa się, że w następnych kwartałach tego roku osiągnie równie dobre wyniki finansowe. Firma przewiduje, że dynamika wzrostu sprzedaży w ciągu pierwszych 9 miesięcy br. przekroczy 23%, czyli wynik osiągnięty w roku fiskalnym 2000.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200