Bannery precz!

Program @Guard przyspiesza ściąganie stron poprzez usuwanie z nich niepotrzebnych elementów.

Program @Guard przyspiesza ściąganie stron poprzez usuwanie z nich niepotrzebnych elementów.

Bezpłatne internetowe serwisy zazwyczaj utrzymują się z reklam, najczęściej prezentowanych w postaci tzw. bannerów, czyli grafik wyświetlanych na stronie WWW . Taka forma reklamy wydłuża czas potrzebny na załadowanie pojedynczej strony. W tym przypadku użytkownikowi może okazać się przydatny program @Guard, którego z całą pewnością nie polubią reklamodawcy. Działanie tego programu polega na zlokalizowaniu tych elementów stron, które przypominają reklamę, i wyeliminowaniu ich z transmisji. Przede wszystkim przeszukuje on zawartość strony, lokalizując te miejsca, w których dokonywana jest wielokrotna łączność TCP do innych hostów (co często wykorzystują ogłoszenia w postaci bannerów).

Program może wyeliminować wszystkie działania skryptów JavaScript, których rezultatem byłoby otwarcie dodatkowego okna (aczkolwiek nie można włączyć tej opcji jedynie dla wybranych serwisów). Można także blokować wyświetlanie animowanych obrazków GIF.

Za pomocą @Guard można ręcznie definiować zasady wykorzystania informacji zgromadzonej w plikach cookie przez poszczególne odwiedzane serwisy WWW (zasady wykorzystania plików cookie można tworzyć przy użyciu kreatorów znajdujących się w programie).

Program zawiera także własną wbudowaną zaporę firewall, chroniącą komputer, na którym @Guard jest zainstalowany. Można blokować dostęp do komputera w zależności od typu aplikacji, numeru portu czy adresu IP. Ponadto można określać, jakie aplikacje zainstalowane na komputerze użytkownika mogą korzystać z sieci.

Istotną wadą programu jest brak ujednoliconego narzędzia służącego do administracji - konfigurowanie odbywa się lokalnie na poziomie poszczególnych pozycji menu, często za pomocą kreatorów. Program działa tylko na platformie - do tego wyłącznie z obsługą protokołu TCP/IP realizowaną przez oprogramowanie Microsoftu.

<hr size=1 noshade>@Guard 2.0

WRQ Inc. -http://www.atguard.com

Cena: 29 USD

Obsługiwane platformy: Windows NT 4.0, Windows 95 i Windows 98