Bankrutują dwie spółki zależne Elektrimu

Firma złożyła do sądu wnioski o upadłość spółek: Inter-Net Polska i Polish PhoneSat. Oba podmioty świadczyły usługi transmisji danych.

Firma skierowała do sądu wnioski o upadłość dwóch spółek zależnych: Inter-Net Polska sp. z o.o. i Polish PhoneSat sp. z o.o. Obie firmy, należące w 100% do Elektrimu, zajmowały się świadczeniem usług transmisji danych. Podmioty te, razem ze spółkami telefonii stacjonarnej i telewizji kablowych, miały stanowić część aktywów Elektrimu, które przejmie Vivendi Universal. Złożenie wniosku o upadłość wiąże się z brakiem możliwości dalszego finansowania obu spółek przez Elektrim.

Inter-Net Polska świadczył usługi w zakresie projektowania i obsługi serwisów WWW oraz współpracował przy budowie sieci światłowodowej Elektrimu (Teranet). Spółka Polish PhoneSat natomiast świadczyła usługi satelitarnej transmisji danych. Wartość Polish PhoneSat wynosi ok. 320 mln zł. Strata poniesiona przez Elektrim będzie jednak wielokrotnie mniejsza, gdyż firma przejęła udziały w tej spółce poprzez wysoko wyceniony aport spółek Internet-Polska i VPN Service.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200