Bankier przejmuje Euromoney

Porozumienie w tej sprawie zawarły wczoraj MCI Management oraz amerykańska spółka Internet Securities, do której należy Euromoney Polska SA. Przejęcie zasobów informacyjnych, usług i użytkowników Euromoney.pl pozwoli Bankierowi na znaczące umocnienie swojej pozycji rynkowej. Analitycy od dłuższego czasu przepowiadali konsolidacje na rynku portali finansowych.

MCI Management przejmie, od Euromoney Polska SA, prawa do serwisu Euromoney.pl. Zostanie on połączony z portalem finansowym Bankier.pl. Przedmiotem umowy zawartej między stronami są wszelkie prawa do treści publikowanych w Euromoney.pl, licencje na oprogramowanie oraz koncepcje graficzne serwisu. MCI przejmie także prawa do domeny internetowej Euromoney.pl, który to adres będzie automatycznie przekierowywał użytkowników do portalu Bankier.pl. Wszystkie usługi dostępne w Euromoney mają być zachowane i dostępne również w nowym serwisie.

Celem transakcji jest zwiększenie wartości spółki Bankier.pl SA i umocnienie marki zarządzanego przez nią portalu finansowego. MCI liczy również na przejęcie wszystkich użytkowników Euromoney.pl. Portal Bankier.pl sukcesywnie przygotowuje się do umocnienia pozycji rynkowej, poszerzenia zasobów oraz zwiększenia liczby odbiorców. Serwis jest źródłem informacji i dostawcą usług zarówno dla użytkowników indywidualnych (ok. 21 tys. zarejestrowanych), jak i korporacyjnych (banki, domy maklerskie). Bankier.pl na mocy odpowiednich umów dostarcza informacje dla wielu portali korporacyjnych, a także innych serwisów internetowych.

Zobacz również:

Od niedawna podstawową platformę sprzętową, obsługującą bazy danych serwisu, stanowią dwa sklastrowane serwery z procesorami Alpha 833, dostarczone przez firmę Compaq. Portal zdecydował się również na system bazodanowy Oracle 8i. Niedługo w ofercie serwisu mają pojawić się nowe usługi, m.in. dostarczania aktualnych danych giełdowych na komputery naręczne z wykorzystaniem technologii GPRS.

Głównym udziałowcem Bankier.pl SA jest MCI Management (54%), pozostała część akcji należy do niemieckiego funduszu bmb oraz zarządu spółki. Euromoney.pl jest zarządzany przez Euromoney Polska - spółkę zależną amerykańskiej firmy Internet Securities.


TOP 200