Bank w diamencie

Pierwszą umowę na wdrożenie systemu bankowego Diamond, Softbank podpisze z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim.

Pierwszą umowę na wdrożenie systemu bankowego Diamond, Softbank podpisze z Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim.

Gospodarczy Bank Wielkopolski (GBW), Softbank SA i poznańska spółka Regionalne Centrum Informatyki (RCI) podpisały trójstronne porozumienie, którego celem jest wdrożenie zintegrowanego systemu bankowego Diamond (firmy Global Financial Systems). Równocześnie Softbank poinformował, że zamierza przejąć 51% udziałów w RCI. Tym samym firma ta stanie się ósmą z kolei spółką, w której udziały, w ciągu ostatnich miesięcy, kupił warszawski producent oprogramowania dla bankowości.

Diamond, angielski system przeznaczony dla małych i średnich banków, zostanie prawdopodobnie zaoferowany GBW na zasadach outsourcingu. "Na obecnym etapie projektu jesteśmy pewni jedynie tego, że system dostarczy nam Softbank. Nie wiemy jednak, w jakiej formie. Być może po wstępnych, przeprowadzanych teraz analizach okaże się, że bardziej opłaca się nam zakup systemu" - mówi Paweł Szczepankiewicz, kierownik biura informatyki w Gospodarczym Banku Wielkopolskim w Poznaniu.

Ostateczne decyzje powinny zapaść w ciągu najbliższych kilku tygodni. Obecnie pracownicy poznańskiego banku przygotowują projekt wstępny. Analizowane są potrzeby banku i oszacowywane koszty dostosowania do nich systemu Diamond oraz określane wymogi sprzętowe i teletransmisyjne. Po zakończeniu tego etapu zostanie podpisana oficjalna umowa między Gospodarczym Bankiem Wielkopolskim a Softbankiem i Regionalnym Centrum Informatyki. Wdrożenie rozpocznie się jeszcze w tym roku. GBW korzysta z systemu Saba.

Systemy centralne (wdrożone lub wdrażane) w polskich bankach

Bank Master (Kindle Banking Systems)

Amerbank SA - Bank Amerykański w Polsce

Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych SA

Diamond (Global Financial Systems)

Gospodarczy Bank Wielkopolski SA

ICSB (Fiserv CSB)

Bank Śląski SA

Millennium (BIG Bank Gdański SA)

Profile (Sanchez Computer)

Bank Przemysłowo-Handlowy SA

Handlobank (Bank Handlowy w Warszawie SA)

Powszechny Bank Kredytowy SA

Kredyt Bank PBI SA

Bank Zachodni SA

Systematics (Alltel)

Bank Pekao S.A.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200