Bank Częstochowa przejmie mBank

Pierwszy wirtualny bank w Polsce będzie zarządzany przez Bank Częstochowa, którego 75% akcji przejmie wkrótce BRE Bank. Planowane jest również wprowadzenie mBanku na warszawską giełdę.

Bank Częstochowa SA przejmie internetowy oddział BRE Banku - mBank, działający na rynku elektronicznej bankowości indywidualnej. Nie wiadomo jednak na jakich zasadach nastąpi przeniesienie działalności mBanku do Banku Czestochowa SA. BRE Bank poinformował, że po objęciu pakietu większościowego (75%) udziałów w Banku Częstochowa SA, planuje on wykorzystać licencję częstochowskiego banku do wprowadzenia mBanku na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Bank Częstochowa jest bowiem spółką akcyjną notowaną na GPW od października 1998 r. BRE Bank już wcześniej zapowiadał, że na lata 2002-2004 ma w planach debiut giełdowy swoich detalicznych oddziałów. Bank Częstochowa planuje zmienić i zreorganizować oferowany przez siebie zakres usług, po tym jak za środki uzyskane z podwyższenia kapitału spółki, przejmie mBank. Bank stanie się przede wszystkim podmiotem obsługującym klientów indywidualnych.

mBank jest pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce. Powstał w listopadzie 2000 r. i do końca lipca br. otworzył ponad 100 tys. wirtualnych kont. Do końca br. mBank spodziewa się pozyskać 100 tys. klientów.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200