Bank BNP Paribas postawił na technologię SDA

O oto jedno z pierwszych wdrożeń sieci z definiowanym programowo dostępem (Software-Defined Access, SDA), jakie zostało realizowane w polskiej instytucji finansowej. Chodzi o bank BNP Paribas, który zdecydował się wdrożyć produkowaną przez Cisco sieć kampusową tego typu, instalując ją w swojej nowej warszawskiej siedzibie.

Cisco

Wdrożeniem całego rozwiązania zajął się partner biznesowy Cisco, firma Sevenet. Sercem systemu IT jest sieć kampusowa Cisco, z usług której korzystają oprócz komputerów, drukarek i innych urządzeń IT, również system monitorujący całą przestrzeń biurową.

Użytkownik końcowy takiego systemu komunikuje się z nim tylko za pośrednictwem punktów dostępowych Wi-Fi lub kabli Ethernet. Rozwiązanie Cisco SDA monitoruje cały czas system i analizuje obciążenie sieci, informując w czasie rzeczywistym o ewentualnych incydentach czy awariach sprzętowych zarządzającego nim administratora.

Zobacz również:

  • Bezpieczne przeglądanie sieci - najlepsze przeglądarki i ustawienia
  • Najlepsi pracodawcy świata

Oprogramowanie SDA odpowiada za makro i mikro segmentację sieci, co zapewnia izolację na całej ścieżce komunikacji, pomiędzy aplikacją a użytkownikiem. "Dodatkową zaletą tej technologii jest zaawansowany monitoring m.in. trendów obciążenia systemu, które pozwalają z wyprzedzeniem przewidzieć konieczność rozbudowy infrastruktury” – mówi Rafał Chomicz, Prezes Zarządu Sevenet S.A.

Firma Sevenet przeprowadziła również aktualizację całego systemu wideokonferencji Cisco. Niezależnie od tego, gdzie znajduję się pracownik, sposób dołączenia do spotkań jest taki sam. Dzieje się tak dzięki integracji systemu planowania spotkań z serwerem Microsoft Exchange. Dołączenie do spotkania następuje po kliknięciu zielonego przycisku na panelu sterującym.

Architektura tego rozwiązania umożliwia również innym uczestnikom spoza organizacji udział w spotkaniu. Możliwe jest to dzięki bezpiecznemu szyfrowanemu połączeniu z internetem. Użytkownicy mogą dołączać do spotkań za pośrednictwem terminali wideo, komputerów czy urządzeń mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200