Ballmer zapowiada Office'a na iPady

Szef Microsoftu po raz pierwszy jednoznacznie przyznał, że jego firma zamierza przygotować wersję pakietu MS Office dla tabletu Apple iPad. Przedstawiciele koncernu z Redmond wielokrotnie sugerowali, że takie coś jest planowane – ale teraz mamy do czynienia z oficjalnym potwierdzeniem takich planów.

Steve Ballmer mówił o MS Office na iPady podczas spotkania z uczestnikami konferencji Gartner Symposium – jeden z analityków wprost spytał go, czy Microsoft pracuje nad takim oprogramowanie. Szef Microsoftu odpowiedział, że choć obecne wydania Office'a składają się z aplikacji dostosowanych do obsługi za pomocą klawiatury i myszy, to jednak jego firma planuje przygotowanie wersji, którą będzie działać na urządzeniach z ekranami dotykowymi – wśród nich wymienił tablety z Windows 8 oraz iPada. 

Ballmer nie podał żadnego potencjalnego terminu premiery – tłumaczył, że przed jego firmą jest jeszcze sporo pracy, bo Microsoftowi bardzo zależy na tym, by takie oprogramowanie było czymś więcej niż tylko obecną wersją MS Office, która została dopasowana do specyfiki ekranów dotykowych. "Chcemy przygotować Office'a, który nie tylko będzie obsługiwał takie ekrany – chodzi o stworzenie oprogramowania, którego interfejs od podstaw będzie dopasowany do urządzeń dotykowych" – wyjaśniał szef koncernu.

Zobacz również:

  • App Store zniknie z Chin?
  • Dlaczego kopia zapasowa telefonu to coś, o czym nie warto zapominać
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Przypomniejmy, że plotki o MS Office dla iPada pojawiają się od co najmniej kilkunastu miesięcy – na początku bieżącego roku Mary Jo Foley, ceniona dziennikarka i blogerka serwisu ZDNet, informowała (powołując się na anonimowe źródła w Microsofcie), że ipadowa wersja MS Office ma trafić na rynek w październiku 2014 r.

Obecnie Microsoft ma w ofercie aplikacje dla iPada powiązane z MS Office – są to jednak tylko proste programy, za pośrednictwem których użytkownik może korzystać z webowej, dostępnej w modelu subskrypcyjnym, wersji Office (czyli MS Office 365).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200