Ballmer: "Na Viście zarobimy mniej niż myślicie"

Steve Ballmer, CEO Microsoftu stwierdził, że w przyszłym roku wydatki operacyjne firmy będą nieco mniejsze niż myślą analitycy. Dodał również, że sprzedaż Windows Visty nie przyniesie też koncernowi tak dużych zysków jak przewidują niektórzy.

Na spotkaniu z inwestorami i partnerami koncernu Ballmer powiedział, że wydatki operacyjne w 2008 r. wzrosną ale raczej w nieco mniejszym stopniu niż w roku 2007, w którym przewidziano na ten cel 2,7 mld. USD. Jednocześnie szef Microsoftu przestrzegł inwestorów przed nadmierną wiarą w huraoptymistyczne przewidywania analityków. Wzrost dochodów związany ze sprzedażą systemu operacyjnego Windows Vista niewątpliwie nastąpi jednak jego lwia część pochodzić będzie z tradycyjnie przynoszących mniej zysków rynków wschodzących.

Ballmer podkreślił również, że choć firma zakłada zwiększone zyski spowodowane zmniejszeniem skali piractwa to nie będą bardzo znaczne porównując do ogólnej sumy jaką koncern zarabia na Windows i związanych z nim usługami.

Zobacz również:

  • Microsoft pod ostrzałem w Europie za pakiet OneDrive; szykuje się walka prawna

"Mocno się staramy ale niektórzy ludzie po prostu zbyt się podekscytowali" - powiedział Steve Ballmer w trakcie transmitowanego na żywo w Internecie spotkania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200