BackOffice będzie wzmocniony rozwiązaniem zarządzania wiedzą

Microsoft jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić na rynek Team Productivity Update (TPU) - rozwiązanie z zakresu zarządzania wiedzą, przeznaczone dla pakietu BackOffice.

Microsoft jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić na rynek Team Productivity Update (TPU) - rozwiązanie z zakresu zarządzania wiedzą, przeznaczone dla pakietu BackOffice.

Team Productivity Update jest częścią opracowywanej przez Microsoft technologii zarządzania wiedzą, nazwanej roboczo Polar. Ma ona na celu wprowadzenie do pakietów firmy rozwiązań z zakresu współpracy, pracy grupowej i śledzenia dokumentów. Polar prawdopodobnie będzie integralną częścią BackOffice 5.0, który ma pojawić się na rynku po premierze Windows 2000.

Team Productivity Update, rozszerzający funkcje Microsoft Office 2000 i BackOffice Server 4.5, ma usprawniać współpracę użytkowników pakietu biurowego Microsoftu poprzez stworzenie dla nich wspólnego repozytorium dokumentów, do którego dostęp będzie realizowany za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer 5.0 lub oprogramowania Microsoft Outlook 2000, wchodzącego w skład Office 2000.

Personalizacja zakresu dostępu do danych i aplikacji będzie realizowana dzięki Team Workspace Wizard - narzędzia dołączanego do pakietu.

Team Productivity Update będzie dostępny bezpłatnie pod adresemhttp://www.microsoft.com/backoffice w III kwartale br. Do pracy z nim potrzebny będzie serwer Windows NT 4.0 z pakietem Service Pack 4, baza danych SQL Server 7.0 i pakiet NT 4.0 Option Pack. Microsoft proponuje także wykorzystanie serwera Exchange, choć nie jest on niezbędny. Z chwilą pojawienia się pakietu TPU Microsoft włączy go do znajdującego się już w sprzedaży BackOffice Server 4.5.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200